Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

Podlaski Zarząd Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Białymstoku w 2018 roku organizuje emerytom i rencistom pożarnictwa dwie wycieczki autokarowe a mianowicie:
I. w dniach 4 – 9 czerwca – „BAWARIA”
II. w dniach 4 – 8 września – „ WARMIA – KASZUBY – GNIEZNO”


OFERTA WYCIECZKI 6 DNIOWEJ DO BAWARII
4 – 9 czerwca 2018 r.

 • 1 DZIEŃ
  godz.7:00 – podstawienie autokaru ,przejazd do Czech , zakwaterowanie i obiadokolacja
  / Brno , Znojmo lub Mikulov /
 • 2 DZIEŃ
  Po śniadaniu przejazd do Salzburga –miasta Mozarta , wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa . Już krótki spacer po starym mieście przekonuje o jego imponującym i nieodpartym uroku. Barokowe uliczki , nowoczesne pasaże , średniowieczna twierdza i słynna ulica Getreidegasse.
  obiadokolacja i nocleg w okolicy Salzburga.
 • 3 DZIEŃ
  Śniadanie ,wycieczka śladami Ludwika II , który pozostawił po sobie malownicze pałace , idealnie wkomponowane w alpejskie pejzaże.
  Przejazd do Prien nad jeziorem Chiemsee , rejs statkiem na wyspę Herreninsel , spacer parkiem do zamku Herrenchiemsee – największego zamku Ludwika Bawarskiego , będącego wierną kopią pałacu wersalskiego , spacer po ogrodach.
  Przejazd malowniczymi trasami widokowymi do Linderchof – najmniejszy z zameczków Ludwika II , spacer ogrodami królewskimi.
  Wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych niemieckich miejsc pielgrzymkowych. Możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich , piwowarskich oraz wyśmienitych likierów.
  Obiadokolacja i nocleg w okolicach Fuessen.
 • 4 DZIEŃ
  Po śniadaniu zwiedzanie Neuschwanstein – symbol zamków bawarskich , kojarzony z logo wytwórni filmowej Walta Disney’a. Krótki spacer po okolicy na most , z którego rozciąga się najpiękniejszy widok na zamek.
  Przejazd do Garmisch-Partenkirchen – spacer po zimowej stolicy Niemiec i wizyta na Olimpijskim Stadionie Narciarskim . Podjazd pod masyw Zugspitze / 2.962 m npm. / , wjazd na najwyższy szczyt Niemiec kolejką linową./ 38 Euro / Przy dobrej widoczności możemy podziwiać panoramę 5 krajów oraz widokiem alpejskiego lodowca.
  Obiadokolacja i nocleg w Monachium lub okolicy.
 • 5 DZIEŃ
  Śniadanie, zwiedzanie Monachium – stolicy Bawarii , spacer po ogrodach Pałacu Nymphenburg – tutaj urodził się król Ludwik Bawarski , lub muzeum techniki i Englisher Garden , przejazd do historycznego centrum otoczonego budynkami , z których każdy jest zabytkiem : kościół Mariacki – symbol stolicy , Nowy i Stary Ratusz , Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich , gmach Opery Narodowej.
  Czas na kawę lub piwo w najbardziej znanej piwiarni na świecie – Hofbrauhaus.
  Zwiedzanie Parku Olimpijskiego , gdzie odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie.
  Obiadokolacja i nocleg w Monachium
 • 6 DZIEŃ
  Śniadanie
  Wyjazd do Białegostoku z zatrzymaniem na obiad i krótkie postoje wypoczynkowe..
  Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Cena : 1.600 zł/os przy grupie min.55 os
• przejazd autokarem i ubezpieczenie oraz pilota na całej trasie.
• zakwaterowanie w hotelu ,/ pokoje 2 i 3 os. z łazienką/ , wyżywienie zgodnie z programem
Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników – koszt około 100 Euro.
Wyjazd autokaru o godz. 7.oo z placu JRG Nr 2 przy ul. Andersa.


OFERTA WYCIECZKI 5 DNIOWEJ WARMIA-KASZUBY I GNIEZNO
4 – 8 września 2018r.

 • 1 DZIEŃ
  godz.6:00 – podstawienie autokaru i przejazd do GIETRZWAŁDU – polskie Lourdes – Sanktuarium Najświętszej Marii Panny. LIDZBARK WARMIŃSKI – Zamek biskupów warmińskich wraz z przedzamczem, bastionem i basztą, Kolegiatą z klasztorem i wikarówką. Następnie udamy się do FROMBORKA – gdzie odwiedzimy najciekawsze atrakcje tego miasta , przede wszystkim Wzgórze Katedralne z przepięknym kompleksem średniowiecznej zabudowy. Całość: pałace biskupie, kurie kanoniczne, mury obronne, wieże i baszty oraz oczywiście gotycką katedrę ze wspaniałymi organami .W obrębie Wzgórza Katedralnego zobaczymy również Wieżę Radziejowskiego z wahadłem Foucaulta – przyrządem umożliwiającym naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi. Frombork to również możliwość uczestniczenia w seansie w jednym z najlepszych polskich planetariów.
  Po tych wszystkich atrakcjach czekają nas wspaniałe plaże Zalewu Wiślanego
  obiadokolacja i nocleg/ pokoje 2 os / w Krynicy lub innym kurorcie.
 • 2 DZIEŃ
  Po śniadaniu udamy się na wycieczkę Drogą Kaszubską . Zwiedzenie Zakładów Porcelany Stołowej w Lubianie to jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk
  Szymbark – Centrum Edukacji i Promocji Regionu – Skansen Budownictwa Drewnianego , w którym największą atrakcją jest „Dom do góry nogami” czyli symbol obalenia komunizmu , najdłuższa deska świata oraz Dom Sybiraka.
  Chmielno – Muzeum Ceramik Kaszubskiej i Kartuzy – kolegiata z dachem w kształcie wieka trumny – najcenniejsza wizytówka przeszłości tego regionu.
  Obiadokolacja i nocleg j.w.
 • 3 DZIEŃ
  Po śniadaniu , udamy się na dalszą wycieczkę po najciekawszych kaszubskich atrakcjach. Kościerzyna – zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa , następnie udamy się do Wdzydz Kiszewskich gdzie zobaczymy Muzeum Etnograficzne , w którym zgromadzono ponad 40 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub . Spacer do stanicy PTTK , wejście na wieżę widokową.
  Powrót na obiadokolację i nocleg j.w
 • 4 DZIEŃ
  Po śniadaniu i spakowaniu bagaży udamy się do Pelplina – tutaj znajduje się zespół klasztoru Cystersów , w skład klasztoru wchodzą Bazylika katedralna , klasztor , kaplica , Wyższe Seminarium Duchowne , mały młyn i stajnia przy młynie. Następnie przejedziemy do Golubia Dobrzynia – zwiedzanie zamku oraz powitanie księgą i lampką miodu pitnego , konkurs strzelecki / rzut toporem , oszczepem i strzelanie z łuku./ .
  Obiadokolacja i zakwaterowanie Bydgoszczy ,w Żninie lub okolicach.
 • 5 DZIEŃ
  Po śniadaniu Przejazd do Biskupina. Zwiedzanie rekonstrukcji prasłowiańskiego grodu. Przejażdżka wąskotorową kolejką do Wenecji. Przejazd do Gniezna – pierwszej oficjalnej stolicy Polski, zwiedzanie miasta a przede wszystkim Katedry Gnieźnieńskiej ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi.
  Obiad i wyjazd w drogę powrotną.

CENA : 1.060 ZŁ/OS w grupie min.42 osoby
W cenie : autokar i ubezpieczenie , zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem ,bilety wstępu do obiektów zawartych w programie , pilota i przewodników lokalnych.

Wyjazd autokaru o godz. 6.oo z placu JRG Nr 2 przy ul. Andersa.


Uwagi organizacyjne!

• Przewiduje się zwrot od 30% do 50% kosztów wycieczki osobom uprawnionym do korzystania z funduszu socjalnego /WYSOKOŚĆ DOPŁATY Z FUNDUSZU SOCJALNEGO JEST UZALEŻNIONA OD WYSOKOŚCI EMERYTURY/,
• Obowiązuje zaliczka w wysokości 30% kosztów wycieczki z chwilą zgłoszenia swego udziału poprzez złożenie wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego z załączoną kopią ostatniej decyzji emerytalnej, lub odcinkiem renty /emerytury/.
• Wnioski należy składać za pośrednictwem Sekretarza Podlaskiego Zarządu Wojewódzkiego ZE i RP RP /we wtorki i środy/ w terminach do:
– 23 kwietnia na wycieczkę do Bawarii ,
– 23 lipca na wycieczkę „Warmia –Kaszuby-Gniezno”.
• Różnicę między wpłaconą zaliczką, a kosztem całkowitym wycieczki należy uregulować w ciągu 14 dni od daty rozpatrzenia wniosku przez Zarząd Wojewódzki
• W przypadku nie zakwalifikowania osoby zainteresowanej do udziału w wycieczce, wniesiona zaliczka zostanie niezwłocznie zwrócona.
• wzory wniosków, są w posiadaniu Prezesów Zarządów Kół ZE i RPRP.
• Ewentualne zmiany organizacyjne będą publikowane na stronie internetowej http://zer.mojuaz.com

Białystok dnia 21 lutego 2018.r.