Ogłoszenie

OGŁOSZENIE
Podlaski Zarząd Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Białymstoku w 2017 roku organizuje emerytom i rencistom pożarnictwa dwie 50-osobowe wycieczki autokarowe z takim samym programem, w obu terminach, a mianowicie:
I. w dniach 22 – 28 maja 2017 r.
II. w dniach 5 – 11 czerwca 2017 r.

OFERTA 7 DNIOWEJ WYCIECZKI DO RUMUNII
„TRANSYLWANIA I HRABIA DRACULA”

1 DZIEŃ
– wyjazd w godzinach rannych , przyjazd do RZESZOWA – 2 godzinny spacer z przewodnikiem po mieście , które nie kojarzy się z miastem turystycznym , a jest bardzo urokliwe i godne naszej uwagi. Pospacerujemy popularnym deptakiem , zobaczymy późnobarokowy pałac Lubomirskich i monumentalny zamek.
Obiadokolacja i nocleg w DUKLI lub okolicy.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do ORADEI / ok 370 km /Spacer po przepięknej , secesyjnej starówce gdzie między innymi zobaczymy: Cerkiew pod Księżycem , Pałac Biskupów Greckokatolickich , Synagogę Neologów , barokową Katedrę Siedmiogrodu oraz Korytarz Armat.
Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu w Oradei lub okolicy.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do CLUJ NAPOCA – jednej ze stolic Transylwanii. Zobaczymy dawne węgierskie centrum z kościołem św. Michała , domem rodzinnym i pomnikiem króla Macieja Korwina oraz pozostałościami po dawnej osadzie NAPOCA oraz młodsze centrum rumuńskie z Katedrą Prawosławną , siedzibą patriarchy i Teatrem Narodowym.
Przejazd do BAZNY – przejażdżka bryczkami do kościoła warownego w Boian.
Wieczorem uroczysta kolacja z programem folklorystycznym . Zakwaterowanie w hotelu w Baźnie.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do SIGHISOARY , miasto jest wpisane na listę UNESCO dzięki unikalnej architekturze oraz wciąż zamieszkałej średniowiecznej cytadeli , poza tym zobaczymy Wieżę Zegarową , Dom Draculi , kościół Dominikanów i katedrę.
Następnie zobaczymy PRAJMER i HARMAN – dwie tradycyjne wioski saskich osadników wpisane na listę UNESCO.
Przejazd do BRASOVA – jedno z piękniejszych rumuńskich miast , spacer po najbardziej urokliwych zakątkach gdzie zobaczymy Basztę Tkaczy , Czarny Kościół oraz rynek z wieżami.
Obiadokolacja i nocleg w Predeal

5 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do BRAN – gdzie zwiedzimy słynny zamek Draculi.
Przejazd do ALBA LULIA – jednej ze stolic Siedmiogrodu słynącej z doskonałych win, zwiedzanie starówki , cytadeli Alba Karolina oraz katedry.
Następnie udamy się do SIBIU – spacer po urzekającej starówce Górnego i Dolnego Miasta.
Zobaczymy wieżę ratuszową , kościół Jezuitów , przepiękne pałace , Most Kłamców oraz barokowy pałac „ Pod Kariatydami’’ .
Obiadokolacja i nocleg w Sibiu.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do TOKAJU – legendarne miasteczko położone u zbiegu świętej rzeki Węgrów / Bodrag i Cisa /. Możliwość kąpieli w nowoczesnych basenach termalnych Sasto Furdo lub wizyta w piwnicy pełnej doskonałych win.
Obiadokolacja i nocleg w Tokaju.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Białegostoku z obiadem na trasie./ ok 700 km /

Cena : 1400 zł/os – grupa minimum 40 osób
W cenie :
– Przejazd autokarem i ubezpieczenie
– Zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem
– Pilot na całej trasie
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł.
Uwaga ! Na lokalnych przewodników i bilety wstępu należy posiadać około 70 EURO
Wyjazd autokaru w obu przypadkach o godz. 5.oo z placu JRG Nr 2 przy ul. Andersa.

Uwagi organizacyjne!
• Przewiduje się zwrot od 30% do 50% kosztów wycieczki /WYSOKOŚĆ DOPŁATY Z FUNDUSZU SOCJALNEGO JEST UZALEŻNIONA OD WYSOKOŚCI EMERYTURY/, osobom uprawnionym do korzystania z funduszu socjalnego
• Obowiązuje zaliczka w wysokości 30% kosztów wycieczki (420 zł.) z chwilą zgłoszenia swego udziału poprzez złożenie wniosku o przyznanie świadczenia socjalnego z załączoną kopią ostatniej decyzji emerytalnej, lub odcinka renty /emerytury/.
• Wnioski można składać za pośrednictwem Sekretarza Podlaskiego Zarządu Wojewódzkiego ZE i RP RP /we wtorki i środy/ w dniach 7 – 29 marca 2017 r.
• Różnicę między przyznanym świadczeniem, a kosztem całkowitym wycieczki należy uregulować w ciągu 14 dni od daty rozpatrzenia wniosku przez Komisję Socjalną
• W przypadku nie zakwalifikowania osoby zainteresowanej do udziału w wycieczce, wniesiona opłata zostanie niezwłocznie zwrócona.
• Szczegółowe programy wycieczek oraz wzory wniosków, są w posiadaniu Prezesów Zarządów Kół ZE i RPRP.
• Ewentualne zmiany organizacyjne będą publikowane na stronie internetowej http://zer.mojuaz.com

Białystok dnia 3 lutego 2017r.
Sekretarz ZW Marian Ostrowski